
Псевдотрофеус демасоні (Pseudotropheus demasoni) 3,5-4см
50 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
- В наявності
- +380 (73) 425-74-05Менеджер по акваріумістиці
- +380 (66) 720-82-85Менеджер по ставковим рослинам
Псевдотрофеус демасоні (Pseudotropheus demasoni). В акваріумній культурі з'явився порівняно недавно. Тип був описаний у 1994 році, і швидко став популярним серед прихильників малавійських цихлід. Належить до карликових видів цихлід групи Мбуна (у перекладі з мови корінні народності тонга — «камінні риби» або «жателі каменів»). Як і багато інших африканських цихлидів, псевдотрофеус демасоні легко схрещується з близькими видами.
посилення: Африка. Ендемік озера Гродені. Світає прибережних скелях і кам'янистих обсипів берега озера на території тютюну.
Опис: Має типову для цихлід групи Мбуна витягнуту торпедоподібну форму тіла. Розміри від 6,5 до 7,5 см завдовжки. Фарбування тіла являє собою вертикальні смуги темно-синього, блакитного та майже чорного кольору. Нараховується шість темних і п'ять світлих смуг, починаючи з темної смуги за жакерною кришкою й закінчуючи темною смугою біля основи хвостового плавця. На голові три блакитні смуги чергуються з двома чорними, одна з яких проходить між очей, а друга проходить через лоб і з'єднується з першою чорною смугою тулуба. Спинної, анальний і хвостової плавники мають по краю тонку світло-блакитну смугу, відтінену темнішим синім кольором. У добрих умовах термін життя — до 10 років.
Годування/віди корму: Всеядні, проте основну частку в раціоні мають складати рослинні корми. Для годування можуть бути використані будь-які високоякісні корми для рослинних цихлід, а також домішки натуральної рослинної їжі. Цей різновид не рекомендується містити з рибами, які вживають їжу тваринного походження, позаяк велика кількість таких продуктів може спровокувати шлунково-кишкові захворювання.
Параметри води:
- Температура 24-28 С
- Кислотність (рН) 7,6 до 8,6
- Жорсткість (dH) 10-18
Вода в озері Covete сильно мінеральна, зі лужною реакцією. Потрібно враховувати, що у воді з високим pH аміак та інші азотні сполуки стають токсичнішими. Тому потрібно забезпечити регулярну заміну води в акваріумі та ефективну фільтрацію.
Мінімальний розмір акваріума: Для групи риб або для спільного утримання з іншими видами необхідний акваріум від 300 літрів. Як ґрунт підійде пісок або коралова крихта. Необхідно створити в акваріумі кам'янистий рельєф із печерами та нішами в каменях, щоб розмежувати територію та знизити агресію риб.
Економічна поведінка: Містять групами, бажано не менш ніж 12 примірників для того, щоб розсіювати агресію домінантних самців щодо самців та інших гравців. Необхідно забезпечити достатню кількість укриттів. Також для зниження агресії час від часу можна міняти рельєф дна, перекладаючи або додаючи нові камені. Можливо вміст з іншими типами групи Мбуна. Однак як сусідів краще вибирати риб, які не мають схожого забарвлення. Підійдуть «не смугасті» різновиди, як-от лабідохромис ялоу (Labidochromis caeruleus), червона та блакитна зебри (Metriaclima estherae, і M. Callainos)
Сталеві відмінності: У молодих риб статеві відмінності виражені слабо. Потім у самців розвивається довший анальний плавник і добре виражені ікряні плями на ньому.
Розведення/нестер: П. демасоні належить до різновидів, інкубувальних ікру в роті. Самка плете в роті до 15 ікринок. Мальки вилуплюються через 7 днів, ще через два тижні починають самостійне життя. Годувати їх можна науплицями артемії, циклопом, подрібненими пластівцями.
- Ціна: 50 ₴