
Макропод
20 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 250 грн
- Немає в наявності
- Код: 52647652
- +380 (73) 425-74-05Менеджер по акваріумістиці
- +380 (66) 720-82-85Менеджер по ставковим рослинам
Макропод — невибаглива рибка, але це не означає, що його потрібно містити в маленьких невпізнаних акваріумах і годувати сухою дафнією.
Утримувати макроподів краще групою, на акваріум 30 літрів оптимальну кількість — 3 пари макроподів (незалежно від типу). У разі парного утримання як окремо, так і в загальному акваріумі, макроподи стають агресивнішими. Акваріум має бути густо засаджений рослинами, щоб самки після нересту могли сховатися від самців. Рослини обов'язкові як плавальні (вони знадобляться макроподам для будівництва гнізда, та й взагалі їм спокійніше, якщо поверхня води покрита рослинами), як-от пістія, ричіння, сальвінія, ряска; так само підійдуть плавуче листя німфей і стелювані по поверхні листя валіснявії, так і звичайні акваріумні рослини (криптокарини, ехінодоруси, гігрофіли...), вони дають притулок самицям і слугують межами територій самців. Під рослини має підбиратися і відповідний ґрунт. Товщина його — приблизно 5 см, залежно від культивованих рослин.
Макроподи до складу води не потрібні, pH приблизно 7 і середня жорсткість їм цілком підійдуть.
З обладнання головним я вважає гарний світильник, позаяк без рослин макроподи просто переться між собою. Компресор макроподам не потрібен, оскільки вони належать до лабіринтових рибок, а отже, дихають атмосферним повітрям, піднімаючись за ним до поверхні води. Фільтрація — питання порушене. Якщо в акваріумі багато рослин і нетhathія, цілком можна обійтися й без фільтра. Якщо ж він є, краще повернути його вихід до стінки, щоб упродовж не заважало рибкам будувати цвяхи.
Всі макроподи хижаки, тому до підбору сусідів потрібно підходити обережно. Найкраще підсаджувати молодих макроподів до дорослих сусідів, але навіть у цьому разі вони в міру дорослішання можуть почати оббивати інших мешканців акваріума. Мої макроподи добре уживаються з великими петушками (те, щоношують ікру в роті), різними видами трихогастерів («гурами») і великими колізами (смугаті колізи, лябіози), сомами (коридороси, анциструси). Сумно уживаються між собою й різні типи макроподів, хіба що альбіносів можуть образити через їх світле забарвлення. У цьому разі краще садити дві великі (від 6 екземплярів) групи різних типів макроподів в один акваріум. Звичайно, під час такої посадки необхідно передбачити безліч укриттів і густі зарослі рослин.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
- Ціна: 20 ₴