
Ліліус (Colisa lalia)
30 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 250 грн
- Немає в наявності
- Код: 65139396
- +380 (73) 425-74-05Менеджер по акваріумістиці
- +380 (66) 720-82-85Менеджер по ставковим рослинам
У природному середовищі проживання ляліус трапляється в різних водоймах Індії, Індонезії та Бангладеш. Цю рибку також можна побачити й на рисових полях. Ліліус одна з найпривабливіших, яскраво пофарбованих і маленьких риб сімейства лабіринтових. Довжина її досягає лише 5-6 см.
Тіло ляліуса має плоску форму. Фарба зеленувато-блакитний з поперечними смужками червоного та синьо-блакитного кольору, брюшко біля жаберних кришок блакитне. Майже всі плавники ляліуса покриті червоними плямами. У власника спинний плавець застиг на кінці та доходить майже до хвоста, у самки заокруглений. Брюшні плавники прозорі звичайної форми. Усики в самця червоні, а в самки жовті. Самець ляліуса вирізняється яскравішим забарвленням. Розмір самки та самця ляліуса однаковий.
Л'юліус — гарна рибка, але з полохливим характером. Не бажано поміщати разом із неспокійними сусідами. Від злякаючого ляліус може забратися в такі місця в акваріумі, з яких вибратися самостійно не має можливості та в результаті може загубитися. Якщо утримувати разом кілька ляліусів, вони тримаються стайкою і стають менш полохливими.
Утримувати ляліусову піч можна в невеликих акваріумах до 10 літрів. Ґрунт має бути темним. Бажано, щоб акваріум був густо засаджений рослинами, але водночас залишався невеликий вільний простір із боку джерела світла. Ляліуси люблять яскраве освітлення.
Температура води для вмісту ляліуса 18-20 °С. Параметриводи — жорсткість до 20°, pH 6,5-7,0.
До корму ляліуси невибагливі. Віддають перевагу живому корму: дрібного мотіння, циклопів, дафень, , але можуть поїдати й дрібний сухий корм, призначений тільки для найменших риб.
Ляліус розводиться дуже легко. Для нересту необхідний акваріум місткістю від 20 л і рівнем води 10 см. Вода має бути м'якою, найкраще використовувати кип'ячену відстояну воду (перед тим, як вона заливається в акваріум її необхідно аерувати 3-4 години). Температура підвищується до 30 °C. В акваріум поміщають кілька кущів рослин із витягнуті стеблами та рослини, що плавають на поверхні. Нерестовик необхідно прикрити зверху склом, щоб самця не міг вистрибнути (у цей час він стає дуже агресивним). Для стимуляції нересту самців і самок попередньо розсаджують різними акваріумами на 1-2 тижні. Потім в акваріум саджають кілька рибок або групу з перевалюванням самок. У цей час у самців ляліуса забарвлення тіла стає ще яскравішим. Найкращим часом для нересту є квітень-май. Самець відводить гніздо у формі шапки з приклеєних слиною бульбашок повітря, каркасом для нього стають плавальні рослини. У цей час самиця ховається від лева в гущі рослин. Самець ляліуса періодично ганяє її по всьому акваріуму. Коли гніздо готове самця заганяє самку під гніздо й охоплює її, відбувається вимітка та запліднення литки. Це відбувається 5-6 разів. Самка мечет до 800 ікринок. Коли процес закінчений, самиця ховається в заростям і більше не показується. Бажано відразу ж відсадити її з акваріума (якщо вихованець помітить, що самка підлягає на поверхню за повітрям, він почне бити її й вона може померти). Самець ляліуса доглядає за насінням сам. Личинки з'являються через 1-2 дні, а через 5-6 мальки починають плавати та харчуватися. На 4 день самця видаляють з акваріума. Годувати мальків ляліуса необхідно «живим пилом», коловраткою, інфузоріями. Роснуть вони швидко, але не рівномірно. На 8-10 день ним можна давати циклопів. Якщо в акваріумі багато мальків бажано їх відсортувати, щоб дати найменшим підросту. Вся молода фарбована дуже невзорно та відрізнити самців від самок можна 1,5-2 місяці, коли з'являться яскраві смужки.
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Користувацькі характеристики | |
Тип | ляліус |
- Ціна: 30 ₴